Minder bekende boeken lezen

Geplaatst op 25 september 2026 door Emmy in Boeken / 0 Comments

Met de komst van bookstagram en later booktok werd het vinden van populaire boeken steeds gemakkelijker. Boeken werden supersnel een hype – of niet – en dan leek iedereen hem gelezen te hebben. En zelfs ik – als snelle veellezer – lukt het niet altijd om het bij te houden.

Er verschijnt superveel en er worden hele marketingstrategien losgelaten om een boek populair te krijgen op booktok. Zo is er nu een filmpje van een prinses en een jester populair, waardoor Heartless van Marissa Meyer opeens weer overal opduikt. Een boek wat ik las bij verschijning. De andere boeken – veel minder bekend – die gekoppeld worden aan het filmpje heb ik toevallig óók al gelezen. Nou komt dit voornamelijk door een van de D&D verhalen waar ik in speel en waardoor ik actief op zoek ging naar verhalen die qua aesthetics daarop aansloten. Hierdoor kom je al snel in een gat van indie auteuren en kleine uitgeverijen. En waar ik daar vroeger huiverig voor was, begin ik dit nu juist steeds meer te waarderen.

Deze boeken hebben vaak een eigenheid en authenticiteit die wel eens ontbreekt bij boeken van grote uitgeverijen, die toch veelal eisen dat boeken in de smaak moeten vallen bij een zo groot mogelijk publiek. Hierdoor vallen veel van de gehypte boeken al snel in bepaalde malletjes. Ik durf dan ook te zeggen dat gehypte boeken niet gerant staat voor goede boeken. Mensen mogen niet vergeten dat een boek dat populair is op booktok of boekstagram veelal alsnog populair is geworden omdat marketeers hele slimme zetten hebben gemaakt. Ja, soms lukt het echt dat een paar lezers een boek populair maken, maar veelal is het beïnvloed.

Is dat slecht? Nee.

Maar soms is het wel zonde dat lezers betere boeken links laten liggen. Er is zooooo veel moois.

Ik ben zelf anders gaan lezen. Waar ik vroeger eigenlijk niets met romance had, geniet ik nu echt van een goede romantasy of dark romance. Die zoetsappige romantiek in kleine plaatsjes is nog steeds niet echt mijn ding. Ik wil high stakes, moord, dood, magie, horror en andere dingen die je echt niet tegen wilt komen in een donker steegje. En hoewel beide subgenres echt een mega groot aanbod hebben, kom je soms wel uit bij de wat minder bekende boeken. Boeken die ook een podium zouden moeten krijgen. Die meer aandacht verdienen.

Wil ik weer gaan recenseren dan? Nee. Eigenlijk niet. Dat kost me voor nu nog teveel tijd en energie. Dus doe ik het even zo… Dit zijn een aantal vrij onbekende boeken die je echt zou moeten proberen…

Dark romance

Dark romance is er in verschillende gradaties. Van licht grijs tot het diepste zwart. Van taboes tot tja.. wapens als genotsmiddelen. Ik heb een aantal dark romance boeken gelezen: de een steengoed (Lights out!) de ander meer van: what the hell heb ik nou weer gelezen? Het ene boek heeft een toffe verhaallijn, de andere is meer een bepaald type film met een beetje verhaal.

Allereerst raad ik de Huntsmen serie aan. Het is een tikkeltje fantasy, maar wel dark en het speelt zich af in de toekomst met verder heel normale mensen. Erg leuk. Daarnaast staat de lovely things trilogy. Dit wil je lezen. Erg tof! Een professor en een profiler proberen een moordenaar op te sporen. Het is gruwelijk en bloederig en ik heb er echt van genoten.

Daar weer naast staat meer dark romantasy. Deze duologie van Liv Zander heeft me helemaal overtuigt en ik wil haar andere duologien ook mega graag lezen (of luisteren).

(Dark) romantasy

Ik ben dol op romantasy en met name wanneer het een beetje duister is. Dus geef me demonen, heksen en gruwelijke gebeurtenissen en ik zal er vast van smullen.

Deze serie is ooit als self-pub begonnen maar beschijnt nu bij een reguliere uitgever. Het zesde en laatste deel verschijnt binnenkort en ik kan niet wachten. Zie je hoe cool de rug doorloopt? Echt genieten. Astarion approves.

Deze drie boeken zijn echt totaaaaal verschillend van elkaar, maar wel echt leuk om te proberen. Empire of glame and thorns is een typische romantasy, met een shadowdaddy, enemies-to-lovers en een wedstrijd, maar wel genieten. Nightshade & Oak is een queen romance over een godin die tijdelijk sterfelijk is en de dochter van Boudica die haar zus probeert te redden. The grimoire grammar school parent teacher association valt eerder onder cozy fantasy, maar gaat over de moeder van een weerwolf die haar dochter voor het eerst naar een magische school stuurt.

Cozy fantasy

Found family, magische bakkerijen, low stakes avonturen of gewoon een heel magische setting: cozy fantasy vind ik ook echt genieten.

Naar Hopeless necromantic keek ik erg uit. Want D&D vibes en tieflings vibes. Is erg leuk!

En tot slot wil ik jullie wijzen op de boeken van J. Penner. Alles wat ik tot nu toe van Penner heb gelezen van leuk en cozy! (Avalon tower is trouwens een goeie voor de romantasy lovers!)

Ik kan uren doorgaan met leestips, want ik vind het delen van tips echt heerlijk. Heb jij nog een toffe leestip voor mij?

Tags:

Divider

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.